Aspektovské ňjúvinky 7/2018: VIANOČNÝ ŠPECIÁL

Šťastné a feministické! Knižky pod všetky stromčeky * Naj_pútavejší knižný darček * Naj_hĺbavejší knižný darček * Naj_poetickejší knižný darček * Naj_feministickejší knižný darček 

Prinášame ňjúvinky – informácie o novinkách na www.aspekt.sk: o zaujímavých článkoch vo webzine ASPEKTin, o nových knihách v knižnici ASPEKTU a o ďalších informáciách z našich webových rubrík aj ASPEKTovských priestorov.

 

*

Šťastné a feministické! Knižky pod všetky stromčeky Darujte (si) pútavú slovenskú a prekladovú beletriu, znovuobjavenú poéziu alebo niečo zo svetovej či slovenskej feministickej klasiky. Objednajte si tituly z Knižnej edície ASPEKT pohodlne online a dostanete ich so zľavou 25 %. Aby vás knižky do Vianoc našli, objednávajte do utorka 18. decembra do 12.00 alebo nás navštívte priamo na Mýtnej 38 v Bratislave.

*

Naj_pútavejší knižný darček Výber z esejistickej a reportážnej tvorby známej švajčiarsko-slovenskej spisovateľky Ireny Brežnej z rokov 1981 – 2017 nesie názov Postrehy emigrantky. Knižka prináša spoločenské, politické aj osobné témy z jej života a pôsobenia v Československu, Rusku, Guinei, Čečensku, vo Švajčiarsku či na Slovensku. Zaujímavé, drsné aj vtipné čítanie nabité faktami.

*

Naj_hĺbavejší knižný darček Tri prózy známej slovenskej spisovateľky Jany Juráňovej o vážnych spoločenských problémoch aj o tom, ako sa s nimi vyrovnať nájdete pod názvom Cudzie príbehy. Objavte príbehy, ktoré sú civilné, uštipačné, ironické, melancholické, detailné, nahnevané, rezignované aj vyrovnané, no predovšetkým zrelé, plné rešpektu voči životnej sile svojich protagonistiek. Oddychové, pútavé a pritom hlboké aj hĺbavé čítanie.

*

Naj_poetickejší knižný darček Potopené duše sú priekopnícka zbierka o tvorbe dvanástich výnimočných slovenských poetiek, na ktorých diela sa zabudlo. Mrazivé aj romantické básne zostavila literárna vedkyňa Andrea Bokníková. Dopĺňajú ich medailóny o živote a diele poetiek, ukážky z nebásnických textov (článkov, esejí, korešpondencie) a fotodokumentácia. Ideálny darček pre milovníčky a milovníkov poézie.

*

Naj_feministickejší knižný darček Zanietená príručka o praxi a teórii feminizmu Feminizmus do vrecka prináša odpovede na „často kladené otázky“. Svetoznáma autorka bell hooks tu tvrdí, že feminizmus nie je protimužský a že jeho cieľom je žiť v spoločnosti, kde sa budú ženy aj muži rôznej farby pleti či triedy cítiť dobre a bezpečne. Skvelý darček pre všetky feministky začiatočníčky aj zvedavé pokročilé.

 

***
Budeme rady, ak pre Vás budú Aspektovské ňjúvinky vítaným zdrojom informácií a upozorníte na ne ďalších ľudí, ktorí by o ich zasielanie mali záujem. Ak si neželáte, aby sme Vám Aspektovské ňjúvinky zasielali, pošlite prosím prázdny e-mail na adresu administrativa(zavinac)aspekt(bodka)sk, v predmete uveďte UNSUBSCRIBE.
*****
Feministická vzdelávacia a publikačná organizácia ASPEKT, Mýtna 38, 811 07 Bratislava, 02 5249 1639, aspekt(zavinac)aspekt(bodka)sk, www.aspekt.sk